Mleko owsiane inka

Napój owsiany inka – źródło witamin, błonnika i wapnia

Mleko owsiane Inka, czyli naturalny smak i ekologiczny wybór

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o zastępowaniu mleka pochodzenia krowiego zdrowymi, a zarazem smacznymi alternatywami. Do takich należą różnego rodzaju produkty roślinne, takie jak mleko owsiane Inka. Napój na bazie owsa spożywać mogą zarówno weganie, jak i osoby nietolerujące laktozy. Co więcej, tego typu zamienniki są bogatym źródłem witamin i innych składników odżywczych. Co jeszcze warto wiedzieć o mleku owsianym?

Zdrowa alternatywa i smaczny dodatek

Mleko owsiane Inka to ciekawa propozycja marki, której najbardziej znanym produktem jest kultowa kawa zbożowa. Firma w ostatnich latach zdecydowała się rozszerzyć swoją ofertę, nie tylko urozmaicając wybór kaw (dziś dostępne są zarówno odmiany smakowe, jak i wersje bez glutenu czy wzbogacone o minerały takie jak wapń), ale i wprowadzając na rynek wysokiej jakości napoje roślinne. Warto wspomnieć, że zamiana mleka pochodzenia zwierzęcego na roślinne jest nie tylko zdrowym, ale i ekologicznym wyborem. Mleko owsiane Inka doskonale komponować się będzie ze smakiem tradycyjnej zbożowej kawy, jednak delikatny smak sprawia, że świetnie nadaje się również jako dodatek do innych napojów i potraw (może na przykład stanowić bazę owocowych smoothies lub koktajli). Wiele osób decyduje się również wykorzystać mleko roślinne jako składnik deserów, tym samym zastępując pojawiające się w wielu przepisach mleko krowie.

Bogactwo witamin

Mleko owsiane jest bogatym źródłem cennych witamin (przede wszystkim tych z grupy B, lecz również D, E i A), błonnika oraz wapnia, będącego budulcem tkanki kostnej. W przeciwieństwie do tradycyjnego mleka pochodzenia krowiego nie zawiera laktozy, w związku z czym często jest wybierane przez osoby z nietolerancją pokarmową. W skład mleka owsianego Inka wchodzą naturalnie występujące cukry, warto jednak zaznaczyć, że nie jest sztucznie dosładzane. Wśród innych propozycji wyróżnia je prosty, przejrzysty skład oraz niezwykła uniwersalność (napój można spożywać również solo). Delikatny smak i subtelny zbożowy aromat sprawia, że mleko owsiane Inka to doskonała propozycja zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Daniel

w górę